Harta/ E rrethuar nga të gjitha anët, forcat ruse bllokojnë qytetin ukrainas në kufi me Kievin

Ministria ruse e Mbrojtjes njofton se forca te saj kanë rrethuar qytetin Chernihiv të Ukrainës, i cili ndodhet rreth 150 kilometra në veri të kryeqytetit, Kievit.

“BBC” publikon hartën, që tregon se si e kanë rrethuar trupat ruse qytetin ukrainas.

“Bllokimi i qytetit Chernihiv ka përfunduar”, ka thënë zëdhënësi Igor Konashenkov.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *