Hasani zhvillon takim me kryeministrin kroat, zbardhet fokusi i diskutimit

hasani zhvillon takim me kryeministrin kroat zbardhet fokusi i diskutimit
hasani zhvillon takim me kryeministrin kroat zbardhet fokusi i diskutimit

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka zhvilluar një takim me kryeministrin kroat, Andrej Plenković.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Hasani thekson se shprehu mirënjohjen e qeverisë shqiptare për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona dhe mbështetjen e vazhdueshme që Kroacia i ka dhënë Shqipërisë drejt integrimit europian.

MESAZHI I HASANIT
E fillova vizitën time zyrtare në Kroaci me një takim të shkëlqyer me Kryeministrin Andrej Plenković.
Shpreha mirënjohjen e qeverisë shqiptare për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona dhe mbështetjen e vazhdueshme që Kroacia i ka dhënë Shqipërisë drejt integrimit europian.
Ne presim bashkëpunimin me qeverinë kroate në të njëjtën frymë partneriteti strategjik, në të gjitha nivelet dhe në të gjitha fushat me interes të përbashkët.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts