Hassan Ahud jep intervistën e parë si kryeministër: Epoka e gjakderdhjes në Afganistan ka përfunduar

Në një intervistë, kryeministri afgan Mullah Hassan Ahud theksoi se udhëheqësit talebanë kanë një përgjegjësi të madhe ndaj popullit afgan.

Kryeministri i përkohshëm i talebanëve u ka bërë thirrje ish -zyrtarëve të kthehen në vend, me siguri të garantuar, tha Mullah Hassan Ahud për Al Jazeera sot.

Në një intervistë me rrjetin televiziv me bazë në Katar, ai theksoi se udhëheqësit talebanë përballen me një përgjegjësi të madhe ndaj popullit afgan.

“Ne kemi pësuar humbje të mëdha për këtë moment historik dhe epoka e gjakderdhjes në Afganistan ka përfunduar, ” tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *