Hazizaj: Politikisht, Kuvendi mos të mos e çoj mandatin e Xhaçkës në Kushtetuese, por gabon rëndë  

hazizaj politikisht kuvendi mos te mos e coj mandatin e xhackes ne kushtetuese por gabon rende
hazizaj politikisht kuvendi mos te mos e coj mandatin e xhackes ne kushtetuese por gabon rende

Juristi Sokol Hazizaj i ftuar në “Open” në News 24, tha se politikisht, Kuvendi mund të mos çojë në Gjykatën Kushtetuese mandatin e deputetes socialiste, Olta Xhaçka.

 Hazizaj: Pjesa e sjelljes politike, cila është. Kuvendi politikisht mund të mos e kalojë, por bën gabim të madh. Në mënyrë fare të qartë, 70-ta jep këtë tagër që Gjykata Kushtetuese ia heq Kuvendit dhe i thotë filteri jam unë! Mund të Gjykata Kushtetuese dhe Rilindasit mund të thonë si na ikur zonja Xhaçka, por është Gjykata Kushtetuese mund të mos ia heq mandatin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts