Helmimi masiv në Deçan, mjeku flet për gjendjen e pacientëve: 310 prej tyre kanë të njëjtat simptoma si në ditët e para

Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Deçan, Selmon Berisha, ka folur për gjendjen e pacientëve që po dyshohet se janë helmuar nga uji në Deçan, njofton Klankosova.tv.

Ai ka thënë se janë 310 pacientë që kanë simptomat e njëjta gjatë 24 orëve të fundit.

“Në 24 orët e fundit janë gjithsej 310 pacientë me simptoma të njëjta siç kanë qenë ditëve përpara, ndërsa që nga data 10 korrik deri më 14 janë gjithsej 1062 pacientë. Prej orës 07:00 deri në 11:00 janë 55 pacientë”, ka thënë ai në një konferencë të shkurtër për media.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *