Helmimi në Vlorë, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e fëmijëve në urgjencë. Udhëtimi drejt Shkodrës shtyhet deri në…

Gjendja shëndetësore e fëmijëve në urgjencë, është stabilizuar. Me kërkesë të institucioneve shëndetësore janë ndaluar të udhëtojnë drejt Shkodrës, për shkak të gjëndjes shëndetësore ende të brishtë.

Akomodimi i tyre është marrë përsipër nga operatorët turistik. Nga urgjenca kanë dalë 22 fëmijët që ishin në gjëndje më të mirë mbrëmë.

Ndërsa pjesa do ta lërë urgjencën këtë mëngjes, gjëndja e tyre shëndetësore është përmirësuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts