“Hëngri dy kile sallam dhe vrapoi 15 km”, Lovren i nxjerr bojën Brozoviçit: Kur e pyesja si ja bën, ai më përgjigjej…


Kroacia arriti një sukses historik në vitin 2018 duke shkuar në finalen e Kupës së Botës ku u mund më pas nga Franca me rezultatin 4-2.

MOSCOW, RUSSIA - JULY 11, 2018: Croatia's Marcelo Brozovic (L) and Dejan Lovren in their 2018 FIFA World Cup semi-final match against England at Luzhniki Stadium. Valery Sharifulin/TASS (Photo by Valery SharifulinTASS via Getty Images)

Mbrojtësi Dejan Lovren ka treguar një episod qesharak me shokun e skuadrës Marselo Brozoviç. Lovren u shpreh se mesfushori i Interit hëngri para finales 2 kile sallam, dy briosh dhe pio Coca-Cola, ndërkohë që vrapo 15 kilometra në fushë. Kjo gjë e habiti tej mase mbrojtësin kroat, i cili ndër të tjera u shpreh:

‘’Para finales së Kupës së Botës, Brozoviç hëngri dy kile sallam, dy briosh, dhe piu Coca-Cola. Më pas vrapoi 15 kilometra pa problem. Kur e pyeta si mundi ta bënte, ai më tha “sallam, sallam “. Nëse do të haja diçka të tillë, do të kisha humbur vetëdijen për katër ditë”, tha Lovren.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *