Heqja e vizave për Kosovën, REL: BE do të vëzhgojë me kujdes zbatimin e procesit

Pavarësisht se vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën hyri në fuqi më 1 janar, shteti duhet të vazhdojë të përmbushë kriteret për liberalizim, përderisa Bashkimi Evropian dhe shtetet anëtare do të vëzhgojnë me kujdes se si po zbatohet ky proces. Qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në 27 shtetet e zonës Schengen […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts