“Herën tjetër ma shkatërroi komplet mesazhin”- Rama në Shkup, e nis fjalën me një vërejtje për Zoran Zaev
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Shkup, ku ka mbajtur fjalën e tij në Forumin Ekonomik “Ballkani i Hapur”, dhe e ka nisur me nje verejtje per kryeministrin e Maqedonise se Veriut Zoran Zaev. 

Kreu i qeverise shqiptare iu referua nje takimi te meparshem po ne Shkup, ku perkthyesi sipas Rames ia ka shkaterruar mesazhin qe ai donte te percillte.

Do ju drejtohem ne shqip sipas rregullit te vendosur e shpresoj qe kete here perkthyesi te mos jete si heren tjeter Zoran që ma shkatërroi komplet mesazhin dhe uroj që sot të jetë një ditë e mirë për të gjithë ata që kanë ardhur jo vetëm nga Shqipëria dhe Serbia, por edhe nga Mali i Zi dhe nga Kosova, Bosnja, Kroacia, Sllovenia edhe nga Greqia“, tha Rama.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.