Hetim për ilaçet e kimioterapisë, ‘arrest shtëpie’ dhe ‘detyrim paraqitje’ për 8 mjekë të spitalit Onkologjik

hetim per ilacet e kimioterapise arrest shtepie dhe detyrim paraqitje per 8 mjeke te spitalit onkologjik
hetim per ilacet e kimioterapise arrest shtepie dhe detyrim paraqitje per 8 mjeke te spitalit onkologjik

Gjykata e Tiranës ka caktuar 8 masa ‘arrest shtëpie’ dhe ‘detyrim paraqitje’ për mjekë të Spitalit Onkologjik në QSUT.

Ky vendim është bërë me kërkesë edhe të prokurorisë së Tiranës. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala. Po ashtu mësohet se ka një hetim për çështje medikamentesh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts