Hetimi kishte nisur prej muajsh, agjentët e infiltruar bënin blerje dhe porosi të simuluara, zbardhen detaje nga megaoperacioni i antidrogës

hetimi kishte nisur prej muajsh agjentet e infiltruar benin blerje dhe porosi te simuluara zbardhen detaje nga megaoperacioni i antidroges
hetimi kishte nisur prej muajsh agjentet e infiltruar benin blerje dhe porosi te simuluara zbardhen detaje nga megaoperacioni i antidroges

Një hetim i nisur disa muaj më parë është finalizuar me arrestimin e të paktën 200 personave në të gjithë vendin, 112 nga të cilët vetëm në Tiranë. Megaoperacioni u finalizua mëngjesin e sotëm, ku u angazhuan qindra forca policie. Siç u raportua edhe më herët, operacioni u shtri në disa qytete: Tiranë, Elbasan, Fier e Durrës.

Në mesin e të arrestuarve ka punonjës shteti, policë e qytetarë të thjeshtë. Mësohet se aksioni është mbajtur në sekret të plotë për muaj me radhë, teksa specialistët e Antidrogës bënin blerje dhe porosi të simuluara.

Mbrëmjen e kaluar u ushtruan kontrolle banesash, ndërsa u sekuestrua sasi e konsiderueshme lëndësh narkotike. Zonat ku operonin këta persona ishin në “5 Maji”, Laprakë, ‘Ali Dem’, ‘Komuna e Parisit’, ish-Bllok, ‘Qyteti Studenti’, ish-Parku i Autobusëve, Kamëz, Astir, Vorë dhe Krujë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts