“Historia që harrohet përsëritet”, Capital T i trishtuar për eksodin në Afganistan: Më kujton dikë 22 vite më parë

Këngëtari i famshëm nga Kosova, Capital T ka shprehur pikëllimin personal për luftën në Afganistan.

Ai ka publikuar një foto të eksodit afgan me avionë amerikanë teksa shkruan se këto fragmente i kujtojnë dikë 22 vite më parë.

Kosova ishte në situatë të ngjashme prej gjenocidit serb dhe mijëra shqiptarë u detyruan të largohen nga vendi ashtu si afganët sot me talebanët.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com