HISTORIKE/ E para e grupit, Shqipëria e vajzave kualifikohet në “Play Off”-in e Euro 2025

historike e para e grupit shqiperia e vajzave kualifikohet ne play off in e euro 2025
Shqipëria e futbollit të vajzave luajti sot ndeshjen e fundit në grup për kualifikueset e Kampionatit Europian “Zvicër 2025”.

900-0-1717519846xbandicam-2024-06-04-18-49-18-301-644

Vajzat kuqezi shkruan historinë duke mbyllur nw vendin e parw grupin C5 në kualifikueset e Euro 2025 që do të zhvillohet në Zvicër. Kombwtarja e drejtuar nga Armir Grima mposhti Luksemburgun në “Elbasan Arena” me rezultatin 3-1 falë golave të Megi Doçit, Qëndresa Krasniqit dhe Fortesa Berishës. 

Shqipëria siguron ngjitjen në Ligën B dhe kualifikohet në fazën Play-Off për Euro 2025 duke arritur suksesin më të madh deri tani në historinë e futbollit të vajzave në Shqipëri. 

Grupi C5
1-Shqipëria 9 pikë
2-Luksemburgu 3 pikë
3-Estonia 0 pikë 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts