Holanda, trajneri Koeman pas ndeshjes: Luajtëm si duhet, kam skuadër cilësore

holanda trajneri koeman pas ndeshjes luajtem si duhet kam skuader cilesore
holanda trajneri koeman pas ndeshjes luajtem si duhet kam skuader cilesore

Numri një i skuadrës së Holandës, Koeman u shpreh i lumtur pas suksesit 3-0 ndaj Rumanisë në Europian.

“Luajtëm shumë mirë gjatë gjithë ndeshjes, ndoshta në dhjetë minutat e para na duhej të çlironim pak tensionin. Ne luajtëm mirë në hapësirat që u krijuan në të djathtë dhe krijuam disa rreziqe e mbrojtëm shumë mirë ajo që duhej të kishim kujdes, ishte rreziku që Rumania të krijonte nga një goditje e lirë.

Kundërshtari në çerekfinale? Nuk kam preferenca, për ne njësoj është si Austria edhe Turqia”, – tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts