Homazhe për shuarjen e kolosit të letërsisë shqiptare, Bajram Begaj pjesë e ceremonisë shtetërore, shoqërohet nga Zonja e Parë

homazhe per shuarjen e kolosit te letersise shqiptare bajram begaj pjese e ceremonise shteterore shoqerohet nga zonja e pare
homazhe per shuarjen e kolosit te letersise shqiptare bajram begaj pjese e ceremonise shteterore shoqerohet nga zonja e pare

Presidenti i Republikës Bajram Begaj është bërë sot pjesë e ceremonisë ku po zhvillohen homazhe në nder të shkrimtarit të madh Ismail Kadare.

Kreu i shtetit shoqërohej edhe nga Zonja e Parë Armanda Begaj.

Pjesë e ceremonisë kanë qenë studiues, shkrimtarë, politikanë dhe përfaqësues edhe nga shteti i Kosovës.

Së bashku me zotin Begaj, në nderimet për shkrimtarin ka mbërritur edhe kryeministri Edi Ram së bashku me zonjën e tij Linda Rama.

Gjeniu i letrave Ismail Kadare ndërroi jetë dy ditë më parë.

Trupi i tij pritet të përcillet për në banesën e fundit rreth orës 12:30.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts