Homazhet për Kadarenë, Natasha Lako: Tregoi dhe na dhuroi dinjitet

homazhet per kadarene natasha lako tregoi dhe na dhuroi dinjitet
homazhet per kadarene natasha lako tregoi dhe na dhuroi dinjitet

Poetja dhe skenaristja Natasha Lako në emisionin Open në News24 duke folur për homazhet në nderim të gjeniut të letrave shqipe, Ismail Kadare, tha se ndjeva dinjitet.

“Kjo ceremoni tregoi dinjitetin që na dha Kadare, edhe pse i vdekur.

Fjalën arkmort e kam lexuar për herë të parë nga Kadare. i gjithë populli shqiptar, çdo shqiptar, ishim bashkë një ditë, për të përcjellë një shkrimtar, që i dha popullit shqiptar, dinjitet. Kur shikon të gjithë ata njerëz bashkë, është e dhimbshme, por e bukur”, tha Lako.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts