Homazhet për Kadarenë, Preç Zogaj: Ia doli të realizohej në kushtet e tiranisë! Veprat e tij themeluan letërsinë e re moderne

Analisti dhe poeti Preç Zogaj iu është bashkuar sot homazheve në nder të shkrimtarit Ismail Kadare në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. Në një prononcimi për mediat, Zogaj tha se Kadare ishte një shkrimtar që ia doli të realizohej në kushtet e tiranisë. “Kadare ndërtoi dhuntinë e tij, natyrore apo hyjnore dhe e mbajti Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts