Homazhet për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh Ismail Kadare, Osmani, Kurti dhe Konjufca sot në Tiranë

Sot i jepet lamtumira e fundit shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare. Në ceremoninë e lamtumirës në Tiranë do të marrin pjesë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca. Të pranishëm do të jenë edhe disa ministra e deputetë. Agjenda e ceremonisë: 09:00 – Homazhet publike në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts