Horror në Belgjikë, gjenden 75 mace dhe 5 qen në ngrirjen e një frigoriferi

Shtatëdhjetë e pesë mace të ngordhura dhe tre qen u gjetën në një frigorifer ngrirës  në një shtëpi në rajonin Mons të Belgjikës jugore ku jetonin “margjinalët”.

Falë ndërhyrjes së shërbimeve të mirëqenies së kafshëve në rajonin e Wallonisë, 25 mace janë gjetur të gjalla, por në gjendje të keqe. Punëtorët e SPA-së janë sinjalizuar nga disa fqinj, dhe pasi kanë shkuar në banesë janë përballur me pamjet tronditëse.

Mizoria ndaj kafshëve mund të dënohet me burgim ose me gjobë të rëndë në Wallonia. 25 macet që u gjetën të gjalla u dërguan në tre strehëza për t’iu kushtuar kujdesin e duhur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts