Horror në garë/ Çiklisti anglez fluturon në turmë dhe e lë fansin të mbuluar me gjak në Lojërat e Commonwealth (Video)

Matt Walls i Anglisë u përfshi në një aksident të tmerrshëm në të cilin ai dhe biçikleta e tij fluturuan mes turmës në Lee Valley VeloPark të pistës së çiklizmit.

Kampioni olimpik 24-vjeçar u trajtua në tribunë për më shumë se gjysmë ore para se të dërgohej në spital për kontrolle paraprake.

Nga përplasja mbetën të plagosur edhe spektatorë, ku njëri u mor me karrocë me rrota, i mbuluar me gjak.

Matt Bostock, nga Isle of Man, u dërgua gjithashtu në spital për analiza.

Pjesa tjetër e garës u braktis dhe shikuesve iu kërkua të largoheshin ndërsa Walls po trajtohej.

Tetë çiklistë në total u rrëzuan në përplasjen në xhiron e fundit të kualifikimeve të garës për meshkuj, me mjekë dhe trajnerë që nxituan për të ndihmuar çiklistët.

Muret ishin përpjekur të shmangnin kalorësit që kishin rënë në një incident që filloi në hyrje të një qosheje. Çifti i goditur i Zelandezit të Ri George Jackson dhe i Australisë Josh Duffy po rrëshqisnin lart, duke e detyruar Walls të ngjitej në barrierë dhe më pas mbi të.

Kanadezi Derek Gee gjithashtu shfletoi majën e barrierës, por arriti të shmangë ndjekjen e Walls në tribunë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.