Horror në Spanjë, 15-vjeçari vret prindërit dhe vëllain 10 vjeç pas debatit për notat në shkollë

horror ne spanje 15 vjecari vret prinderit dhe vellain 10 vjec pas debatit per notat ne shkolle
horror ne spanje 15 vjecari vret prinderit dhe vellain 10 vjec pas debatit per notat ne shkolle

13:37 12/02/2022

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Spanjën, ku një adoleshent është arrestuar pasi ka vrarë të gjithë anëtarët e familjes së tij.

Sipas mediave vendase, 15-vjeçari ka qëlluar për vdekje dy prindërit dhe vëllain e tij 10 vjeç. E gjitha ndodhi pas debatit për notat e tij në shkollë.

Krimi ndodhi mbrëmjen e të martës në një zonë rurale 20 kilometra larg qytetit Alicante. Ngjarja nuk ishte zbuluar deri mbrëmjen e të premtes, kur një i afërm i familjes shkoi në banesën e tyre dhe zbuloi krimin e rëndë.

“Tezja e 15-vjeçarit shkoi në shtëpi sepse nuk kishte folur me ta prej disa ditësh dhe atëherë nipi i saj i tha se ai ka vrarë babanë, nënën dhe vëllain e tij”, tha një zëdhënës policie për AFP.

Më pas, ajo lajmëroi policinë, ndërsa hetuesit gjetën trupat e 3 viktimave brenda shtëpisë.

15-vjeçari u arrestua, ndërsa ai tregoi se prej 3 ditësh qëndronte brenda shtëpisë i vetëm me 3 trupat e pajetë të familjarëve të tij që kishte vrarë.

Ai u tha hetuesve se kishte debatuar me nënën e tij për notat e shkollës. Më pas mori pushkën e gjuetisë së babait dhe qëlloi nënën, vëllain 10 vjeç dhe në fund të atin. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts