Hovenier: Është shumë e rrallë që SHBA-ja ta kritikojë Kosovën në OKB dhe që O’Brien, shefi i Escobarit dhe i imi ta japë atë intervistë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier dha disa shembuj të ndikimit që pati në partneritet mosdëgjueshmëria e Qeverisë së Kosovës për çështjen e zbatimit të rregullores që e heq dinarin serb nga përdorimi në vend. Hovenier tha në një konferencë për media se është shumë e rrallë që në Këshillin e Sigurimit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts