Humb statusin mbretëror, çifti merr pseudonimin Harry e Meghan i Japonisë

13:00 26/10/2021

Princesha Mako e Japonisë ka humbur statusin mbretëror pas u martua  me të dashurin e saj të kolegjit Kei Komuro.Ajo gjithashtu anashkaloi ritet e zakonshme të një martese mbretërore dhe hodhi poshtë një pagesë që u ofrohej femrave mbretërore pas largimit të tyre nga familja. Ajo është anëtarja e parë femër e familjes mbretërore që i refuzon të dyja.

Në një konferencë të përbashkët shtypi jashtëzakonisht të sinqertë me bashkëshortin e saj të ri, Mako tha se lajmet “të pasakta” për Komuro i kishin shkaktuar asaj trishtim, stres dhe frikë të madhe

“Unë e kuptoj se ka mendime të ndryshme për martesën time me Kei. Më vjen shumë keq për njerëzit që patën probleme (me martesën tonë)”, tha Mako, e cila tani do të njihet si Mako Komuro, pasi duhet të heqë dorë nga mbretëria e saj. Titull pas martesës me një qytetar të zakonshëm, në përputhje me ligjin japonez.

Pas martesës, çifti pritet të shpërngulet në SHBA, ku Komuro punon si avokat. Lëvizja ka sjellë krahasime të pashmangshme me mbretërit britanikë Meghan Markle dhe Princin Harry, duke u dhënë të sapomartuarve pseudonimin “Harry dhe Meghan i Japonisë”.

Ashtu si Markle, Komuro është vënë nën një vëzhgim intensiv që kur u njoftua për marrëdhënien e tij me zonjën Mako. Ai u kritikua së fundmi për flokët me bisht kur u kthye në Japoni. Disa mendonin se flokët e tij ishin të papërshtatshëm për dikë që do të martohej me një princeshë.

Klan News

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *