Humbi finalen ndaj Egnatias, trajneri Uku jep dorëheqjen nga drejtimi i Dinamos


Trajneri Olsi Uku ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Dinamos, pas humbjes në finale me Egnatian.

olsi uku

Ka qenë vetë trajner, i cili e ka konfirmuar këtë për “Panorama Sport”. Uku mori drejtimin e Dinamos në muajin mars dhe ia doli të arrijë objektivin e skuadrës kryeqytetase, duke siguruar ngjitjen në Kategorinë Superiore.

Megjithatë humbja në finale duket se nuk ka lënë një shije të mirë te trajneri, i cili ka paraqitur dorëheqjen.

Për stolin e Dinamos janë përfolur disa emra, teksa një ndër ta është edhe ai i Bledi Shkëmbit, i cili e ka ndjekur ndeshjen në stadium ditën e sotme.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.