“Humbi jetën bashkë me foshnjen 6 muajshe në Gaza”, shefi i OBSH-së njofton vdekjen e punonjëses së tyre

19:23 21/11/2023

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus përmes një postimi në “X” ka njoftuar ndarjen nga jeta të një prej punonjëseve të tyre e cila mbeti e vrarë në Gaza së bashku me foshnjën e saj gjashtë muajshe, burrin dhe dy vëllezërit.

Ndër të tjera ai thotë se shumë anëtarë të tjerë të familjes që ndodheshin në atë banesë humbën jetën.

“Unë dhe kolegët e mi jemi të shkatërruar: ne kemi humbur një nga tonat në Gaza sot,” tha Tedros Adhanom Ghebreyesus në platformën e mediave sociale X, duke treguar një foto të viktimës, të quajtur Dima Alhaj. Raportohet se shumë anëtarë të tjerë të familjes që strehoheshin në të njëjtën shtëpi u vranë gjithashtu,” shtoi ai, pa dhënë detaje të mëtejshme se si vdiq familja dhe kush ishte përgjegjës./tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts