Humbi jetën në QKUK, spitali: 9-vjeçarja ishte e infektuar me koronavirus, kishte dhe sëmundje të rënda akute

Klinika e Pediatrisë në QKUK ka bërë një sqarim lidhur me vdekjen e 9 vjeçares, që ka ndodhur ditën e mërkurë.

Në sqarim thuhet se 9 vjeçarja kishte rezultuar pozitiv me coronavirus, dhe se po ashtu kishte sëmundje të rëndë akute.

“Klinika e Pediatrisë sqaron se fëmiu fillimisht ishte pranuar në Repartin Covid-19, për shkak se ka rezultuar pozitiv për COVID. Pas ekzaminimeve shtesë vërtetohet se fëmiu ka sëmundje të rëndë akute dhe për këtë njoftohen prindërit. Më pëlqimin, aprovimin dhe nënshkrimin e prindërve, fëmiu fillon terapinë dhe trajtimin e nevojshëm. Klinika e Pediatrisë sqaron se nuk ka pasur neglizhencë në trajtimin e fëmiut. Për çdo veprim, analizë, procedurë diagnostike dhe fillimin e terapisë për sëmundjen e rëndë akute janë njoftuar prindërit, është marrë pëlqimi dhe nënshkrimi i tyre”, thuhet në sqarim.

Klinika e Pediatrisë bën të ditur se tashmë janë në pritje të rezultatit nga Mjekësisë Ligjore.

“Klinika e Pediatris, do të ofrojë gjithë bashkëpunimin e nevojshëm për hulumtimin e rastit nga organet kompetente”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.