Humbja e Partizanit ndaj Teutës, trajneri Daja merr masa kundrejt ekipit

Partizani e nisi sezonin e ri në Superiore me humbje në “Elbasan Arena” kundër Teutës. Blutë e Edi Martinit triumfuan me rezultatin e ngushtë 1-0, falë një goli të sulmuesit Gjeorgiev.

PARTIZANI TEUTA

Kjo humbje ka bërë që stafi teknik i Partizanit të marrë masa. Nga dita e sotme, skuadra do të kryejë dy seanca stërvitore në ditë, një paradite e një pasdite.

Kujtojmë se Partizani ka zhvilluar dy faza përgatitore gjatë tre muajve të verës, fillimisht para ndeshjeve të Ligës së Konferencës në Ohër, e më pas në Pogradec, për një përudhë dyjavore, ku kryen edhe disa ndeshje miqësore.

Skuadra e kuqe nuk kishte justifikime për të mos qenë gati për sfidën e parë të sezonit, përveç afrimeve të reja, kështu që stafi ka vendosur të marrë masa dhe të shtojë dozat e stërvitjes, në mënyrë që kundër Skënderbeut të jenë sa më të gatshëm dhe të shmangin ndonjë humbje tjetër të mundshme.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *