Hungaria merr kryesinë e radhës së Bashkimit Evropian/ Xhaçka takim me Komitetin e Ministrave të Këshillit të Europës


Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka të shtunën deklaroi se takimi i radhës i Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës, nën kryesinë gjermane ishte një mundësi e mirë, për të vlerësuar kontributin e organizatës në funksion të demokracisë, shtetit të së drejtës dhe të drejtave të njeriut gjatë pandemisë.

olta xhacka

Përgëzova partnerët tanë për punën e mirë gjatë kryesimit të KiE, si dhe i urova suksese kolegëve hungarez, gjatë kryesimit të organizatës për 6 muajt e ardhshëm”, shkruan Xhaçka.

Shënimi i plotë:

Takimi i rradhës i Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës, nën kryesinë gjermane ishte një mundësi e mirë, për të vlerësuar kontributin e organizatës në funksion të demokracisë, shtetit të së drejtës dhe të drejtave të njeriut gjatë pandemisë. Përgëzova partnerët tanë për punën e mirë gjatë kryesimit të KiE, si dhe i urova suksese kolegëve hungarez , gjatë kryesimit të organizatës për 6 muajt e ardhshëm.

samiti

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *