Hyri në histori si kryeministrja e parë grua në Suedi, jep dorëheqjen vetëm disa orë pas emërimit Magdalena Andersson, ja arsyeja

Kryeministrja e parë grua e Suedisë ka dhënë dorëheqjen vetëm disa orë pasi u emërua. Magdalena Andersson, u shpall si udhëheqëse të mërkurën, por dha dorëheqjen pasi partneri i saj i koalicionit u largua nga qeveria dhe buxheti i saj nuk kaloi. Në vend të kësaj, parlamenti votoi për një buxhet të hartuar nga opozita, i cili përfshin të djathtën ekstreme kundër emigrantëve.

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.