Hysaj mund të bëhet “sheik”, te Lacio presin ofertën për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare

hysaj mund te behet sheik te lacio presin oferten per mbrojtesin e kombetares shqiptare


E ardhmja e Elseid Hysajt pritet të jetë larg Lacios. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare nuk bën më pjesë në planet e klubit bardhekaltër dhe tashmë duhet të kërkojë një sistemim të ri për të vazhduar karrierën e tij.

hysaj

Sipas mediave italiane, për futbollistin e Kombëtares shqiptare kanë shfaqur interes klube nga Lindja e Mesme që janë gati të bëjnë një lëvizje për mbrojtësin e djathtë. Lacio do të ishte gati të linte Hysajn të largohet, duke marrë parasysh se ka një rrogë të lartë që kalon mbi 2 milionë euro në sezon në këtë vit të fundit të marrëveshjes mes palëve.

Njëkohësisht, për klubin italian mund të regjistrohej një përfitim ekonomik në rast shitje të futbollistit të cilin e mori nga Napoli me parametër zëro dy vite më parë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts