“I alarmuar për situatën në veri të Kosovës”, Kurti i përgjigjet Borrell: Përhapja e panikut dhe pretendimeve të rreme vetëm ndez tensionet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur deklaratës së shefit për politikë të jashtme të BE-së Josep Borrell. Më herët ky i fundit tha se ndihej i alarmuar për arrestimet e serbëve në veri dhe për marshimin e ushtrisë në Mitrovicën e Jugut, ndërsa Kurti shprehet se ky është dezinformim i rrezikshëm dhe i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts