I apasionuar pas shpatave dhe veshjeve mesjetare, ky është i riu që goditi me shuplakë Macron (FOTO)

Personi që goditi me shuplakë Presidentin francez, Emmanuel Macron është identifikuar nga policia. Bëhet fjalë për një 28-vjeçar, i quajtur Damien T.

Mediat e huaja shkruajë se pasi goditi Mactronin, ai bërtiti: “Montjoie Saint Denis”, një thirrje e vjetër mbretërore lufte.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e Damienit, policia gjeti edhe armë, një flamur sovjetik, romane fantashkencë, novela grafike japoneze dhe lojëra simulimi ushtarak.

Në profilin e tij në Instagram, 28-vjeçari shihet i veshur me armatura dhe duke mbajtur shpata.

Sipas burimeve të “Le Parisien”, ai jeton në një botë paralele, të përbërë nga lojëra me kostume dhe simulime betejash mesjetare. Po ashtu ato shtojnë se ai jetonte vetëm me nënën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *