I cilësuar si trajneri i finaleve të humbura, Hektor Kuper merr drejtimin e kombëtares së njohur


Sipas “tycsports”, trajneri argjentinas Hektor Kuper do të marrë drejtimin e kombëtares së Kongos e cila ndodhet në Afrikën qendrore.

hekor cuper

Pas disa eksperiencave me Gjeorgjinë, Egjiptin dhe Uzbekistanin, tekniku 65 vjeçar rikthehet si trajner në krye të një kombëtareje e cila mund të cilësohet si aventurë për të pasi renditet në vendin e 61 në klasifikimin botëror të FIFA-s. i cilësuar si trajneri i finaleve të dështuara, Kuper ka drejtuar skuadra si Valencia, Inter dhe Parma duke humbur dhe dy finale Champions-i në vitet 2001 dhe 2002 me spanjollët e Venecias.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *