I dashuri i vrau djalin, gruaja dënohet me burg

10:33 12/02/2022

Një grua, e cila ishte në punë kur i dashuri i saj i vrau djalin e vogël, është dënuar me 16 muaj burgim.

Rebecca Hogue 29 vjeç u dënua për vrasje të shkallës së parë, sipas ligjeve të Oklahomës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gjykata argumentoi se ajo nuk kishte arritur të mbronte djalin e saj 2-vjeçar Ryder.

Juria e gjykatës rekomandoi që ajo të dënohej me burgim të përjetshëm, gjykatësi e dënoi me 16 muaj.

Pas dĂ«nimit, ajo tha se do tĂ« bĂ«nte çdo gjĂ« pĂ«r t’u kthyer pas dhe pĂ«r tĂ« parandaluar vdekjen e djalit tĂ« saj.

“Isha shumĂ« krenare qĂ« kisha njĂ« fĂ«mijĂ« kaq tĂ« bukur, tĂ« fortĂ«, tĂ« zgjuar dhe tĂ« shĂ«ndetshĂ«m. E vetmja gjĂ« qĂ« mĂ« ka sjellĂ« paqe Ă«shtĂ« se njeriu qĂ« e bĂ«ri kĂ«tĂ« ka vdekur. E di qĂ« djali im Ă«shtĂ« nĂ« parajsĂ« dhe se Trent (ish i dashuri) nuk Ă«shtĂ« afĂ«r tij”, u shpreh Rebecca.

Gjykatësi që e dënoi tha se ajo nuk e meriton të vdesë në burg.

NĂ« Oklahoma tĂ« SHBA-sĂ«, ekziston ligji i diskutueshĂ«m “dĂ«shtim pĂ«r tĂ« mbrojtur”, sipas tĂ« cilit prindĂ«rit qĂ« nuk arrijnĂ« tĂ« mbrojnĂ« fĂ«mijĂ«t nga abuzimi mund tĂ« akuzohen pĂ«r tĂ« njĂ«jtat krime si autori.

2-vjeçari u gjet i vdekur nĂ« Vitin e Ri 2020 nga mamaja e tij pasi kjo e fundit u kthye nga puna pas turnit 12-orĂ«sh. NdĂ«rsa i dashuri i saj ishte zhdukur. KatĂ«r ditĂ« mĂ« vonĂ«, policia gjeti trupin e Trent Wichita nĂ« njĂ« zonĂ« malore ku kishte vrarĂ« veten. NĂ« njĂ« pemĂ« aty pranĂ« kishte shkruar “Rebecca Ă«shtĂ« e pafajshme”. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.