I dënuar me 8 vite burg nga Gjykata e Prishtinës për vrasjen e ish-politikanit serb në veri, arratiset Marko Roshiç

i denuar me 8 vite burg nga gjykata e prishtines per vrasjen e ish politikanit serb ne veri arratiset marko roshicËshtë arratisur Marko Roshiç, njëri nga katër të dënuarit me 8 vjet burgim për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç.

buurg

Lajmin e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut të Mitrovicës, Veton Elshani.

Siç mëson Telegrafi, Policia që nga dita e vendimit për dënim me burg të Roshiçit janë në kërkim të tij, për ta arrestuar.

Gjykata e Prishtinës shpalli vendimin për dënimin e Rashiç me 8 vite burg pak ditë më parë, për organizim i grupit kriminal lidhur me vrasje të rëndë si dhe me 10 mijë euro gjobë.

Ivanoviç ishte qëlluar me armë zjarri me 6 plumba përballë zyrave të partisë së tij më 16 janar të vitit 2018,  në rrugën “Sutjeska” në Mitrovicën e Veriut.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts