I dërguari Special i Britanisë në Ballkanin Perëndimor/ Presidenti Meta përshëndet emërimin e Stuart Peach: Paqja dhe stabiliteti, kyç për forcimin e perspektivës evropiane

Përmes një mesazhi në “Twitter” presidenti Ilir Meta ka përshëndetur emërimin e Stuart Peach si të Dërguar Special të Qeverisë Britanike për Ballkanin Perëndimor.

meta 2

Përshëndes emërimin e të Dërguarit Special të Qeverisë Britanike për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach.  Mbretëria e Bashkuar ka dëshmuar të jetë një partner i qendrueshëm, i besueshëm dhe shumë i rëndësishëm për promovimin e lirisë dhe demokracisë në rajonin tonë.  Forcimi i paqes dhe stabilitetit mbetet kyç për forcimin e perspektivës evropiane”, shkruan kreu i shtetit.

meta

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *