I dyshuar për krime lufte në Kosovë, ngrihet aktakuzë ndaj një qytetari serb

Prokuroria Speciale tha se ka ngritur aktakuzë ndaj një personi, të dyshuar për krime lufte kundër popullatës civile në Kosovë. I dyshuari, sipas prokurorisë është S.T, i nacionalitetit serb. Ai akuzohet për krime të kryera më 1998-99 në fshatin Reznik të Vushtrrisë dhe në fshatrat përreth të kësaj komune. Sipas njoftimit, i pandehuri ka qenë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts