I dyti që bëri vaksinën ndaj COVID-19 në Britaninë e Madhe, ndërron jetë pas 5 muajsh Uilliam Shekspir nga një sëmundje

BRITANI E MADHE

Qytetari i dytë që bëri vaksinën Pfizer në Britaninë e Madhe, Uilliam Shekspir ka ndërruar jetë.

Më 8 dhjetor Uilliam Shekspir mori vëmendjen e gjithë botës pasi ishte i dyti në radhë që bëri vaksinën ndërkohë që sot në moshën 81-vjeçare ka ndërruar jetë jo nga COVID-19, por nga një sëmundje tjetër.

Ai kishte punuar në kompaninë e automjeteve, Rolls Royce dhe ishte një këshilltar i famullisë.

Gjithsesi ai do të hyjë në historinë e kësaj pandemie si burri i parë që mori vaksinën Pfizer/BioNTech në gjithë botën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.