I fshehën trupin dhe nuk deklaruan vdekjen e babait për t’i marrë pensionin, nis hetimi për tre djemtë dhe një grua

Trupi i një burri që u gjet nga këmbësorët në një vend të largët në rajonin e Abruzzo-s të Italisë një vit më parë, besohet nga policia se është lënë atje nga djemtë e tij, të cilët donin të fshihnin vdekjen në mënyrë që të vazhdonin të merrnin pensionin e tij.

Trupi i Bruno Delnegro, i cili vdiq nga shkaqe natyrore, u gjet nga dy alpinistë kanadezë korrikun e kaluar në një shpellë rreth 350 kilometra larg shtëpisë së tij. Delnegro, 81 vjeç, besohet se kishte vdekur ditë më parë, raportuan mediat italiane.

Në vend që të raportonin vdekjen, djemtë e tij dhe e dashura e njërit prej tyre dyshohet se e vendosën trupin në një thes dhe e fshehën në një zonë të largët për të vazhduar mbledhjen e pensionit mujor prej 3000 eurosh.

Të katërt këta persona janë vënë tashmë nën hetim për shkelje të dyshuara, duke përfshirë mashtrimin e autoritetit të pensioneve dhe përdorimin e paligjshëm të një karte ATM.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts