“I ka përfunduar anëtarësia”, Kryesia e PD përjashton Gazment Bardhin: Agjendë personale në bashkëpunim me non grata

i ka perfunduar anetaresia kryesia e pd perjashton gazment bardhin agjende personale ne bashkepunim me non grata
i ka perfunduar anetaresia kryesia e pd perjashton gazment bardhin agjende personale ne bashkepunim me non grata

Kryesia e Partisë Demokratike ka përjashtuar nga partia Gazment Bardhin. Burime për BalkanWeb nga Partia Demokratike bëjnë me dije se Kryesia ka vendosur ditën e sotme përfundimin e anëtarësisë së Bardhit në këtë forcë politike. Vendimi është marrë pak minuta më parë, unanimisht.

“Vendimi i Kryesisë së PD erdhi pas shkeljeve të njëpasnjëshme të kryera nga ish-sekretari i Përgjithshëm ndaj vendimeve të organeve kolegjale të PD, shumë prej të cilave janë votuar dhe janë nënshkruar prej tij si dhe për veprime në kundërshtim me interesat politike dhe elektorale të PD, për mosnjohjen e institucioneve të dala nga vota e demokratëve. Po ashtu dhe për ndjekjen e një agjende personale, përmes të cilës kërkon të zhvendosë PD nga orientimi i përcaktuar nga Kuvendi dhe Këshilli Kombëtar, në raport me aleatët strategjikë dhe bashkëpunimin me individët e sanksionuar si non grata, që kanë ndërmarrë një aksion dy vjeçar kundër Partisë Demokratike.”, thuhet në argumentet e parashtruara nga Kryesia e PD-së.

Kujtojmë se ky vendim vjen fill pas debatit me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha në seancën e shkuar në Kuvend.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts