“I ka qartazi kundër superfuqitë”- Astrit Patozi: Lëvizja e Berishës për pronësinë e PD, si lufta italo-greke. Idhtarët e Doktorit para 6 muajsh…
Kreu i Bindja Demokratike, Astrit Patozi e ka krahasuar lëvizjen e Sali Berishës për drejtimin e Partisë Demokratike, me një luftë.

patozi

“Kjo lëvizja e Berishës për pronësinë e Partisë Demokratike ngjason shumë me luftën italo-greke në vitet 40-41 të shekullit të kaluar”, shkruan Patozi në rrjetet sociale.

Sipas tij, “foltorja e Berishës i ka qartazi kundër superfuqitë”.

POSTIMI I PLOTE

FOLTORJA, SI LUFTA ITALO-GREKE
Kjo lëvizja e Berishës për pronësinë e Partisë Demokratike ngjason shumë me luftën italo-greke në vitet 40-41 të shekullit të kaluar .

Kur Italia iu vërsul Greqisë për ta pushtuar, por ushtria e saj u thye keq dhe përleshja pastaj u zhvendos në Shqipëri. Dhe ata, që u nisën të marrin Athinën për dy javë, e panë veten shumë shpejt të pushtuar nga greku.

Sepse të gjithë idhtarët e Doktorit para gjashtë muajsh u nisën për të rrëzuar Ramën, kurse tani po kërkojnë të çlirohen nga “pengu” i tij Lulzim Basha.

Vetëm se Italinë atëherë e ndihmoi Gjermania si aleate e madhe ushtarake që të shpëtonte nga turpërimi. Kurse foltorja e Berishës i ka qartazi kundër superfuqitë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.