I kërkuar në të gjithë Evropën prej më shumë se dhjetë vitesh, arrestohet në Firence shqiptari i akuzuar për trafik droge

E ndaluan sepse po drejtonte një makinë të dyshimtë në lagjen Rifredi të Firences. Dhe kontrollet zbuluan se ai ishte një trafikant i arratisur droge për më shumë se një dekadë, i kërkuar në të gjithë Evropën.

39-vjeçari me origjinë shqiptare kishte arritur të lëvizte brenda zonës Schengen falë një sërë identitetesh të rreme të raportuara në dokumente të huaja plotësisht të rregullta.

Duke mbledhur me kalimin e kohës një seri të gjatë dënimesh në fushën e drogës. Dënimet, të cilat u bënë të formës së prerë, janë bashkuar së fundmi në një urdhër arresti, duke përfshirë shumën e të gjitha dënimeve, të lëshuar nga Seksioni Penal i Gjykatës së Firences.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts