“I lokalizojmë me dron dhe më pas i zëmë në…”/ Njihuni me taktikën e zgjuar të ushtarëve ukrainas për të goditur forcat ruse

Nga një pyll, pranë fshatit Kuhari, në rajonin e Kievit, ushtarët drejtojnë dronë vëzhgues, në kërkim të objektivave për mortajat e tyre.

Një ekip mortajash përdor informatat e siguruara nga fluturaket e telekomanduara, për të shtënë në drejtim të forcave ruse.

Korrespondenti i Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, ka biseduar me disa prej ushtarëve, më 30 mars, për mënyrën se si ata janë bërë pjesë e luftës, teksa ai gjithashtu ka shikuar nga afër dëmet e shkaktuara nga sulmet ruse në fshat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.