I përfshirë në konflikt/ Efektivi i policisë në Tiranë u pezullua nga detyra, dalin pamjet e sherrit me sende të forta në ish-Bllok

Dalin pamjet e sherrit të ndodhur në një lokal në ish-Bllok, në Tiranë ku ishte i përshirë edhe një punonjës policie në Komisariatin nr.1,. Një grup të rinjsh janë konfliktuar me sende të forta

Sherri ka nisur për motive të dobëta, ndërsa u raportua se polici i ka goditur me sende të forta duke i shkaktuar lëndime disa personave. Ngjarja ndodhi rreth orës 02:00 të së shtunës.

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore dhe Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit njoftoi se kanë filluar hetimin administrativ për “Shkelje të rëndë” të Rregullores së Disiplinës së Policisë së Shtetit për punonjësin e policisë, N/Komisar D.N. dhe është bërë pezullimi nga detyra i këtij punonjësi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts