“I qëndruan kërkesës së tyre”, avokati i Berishës: Shtyrja e vendimit, shkelje e rëndë nga Apeli. Prokurorët si në bar-kafe

i qendruan kerkeses se tyre avokati i berishes shtyrja e vendimit shkelje e rende nga apeli prokuroret si ne bar kafe
i qendruan kerkeses se tyre avokati i berishes shtyrja e vendimit shkelje e rende nga apeli prokuroret si ne bar kafe

Avokati i Sali Berishës Genc Gjokutaj ka folur sot për mediat, në lidhje me shtyrjen e vendimit mbi ankimimin për masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për ish kryeministrin.

Ai u shpreh se qendrimi i gjykatës është variabël, ndërsa shtoi se mungesa e gjykatës i bën prokurorët të vijnë si në bar-kafe.

Gjokutaj: Prokurorët mbajtën një qëndrim, folëm 2 orë e gjysmë ata kontestuan për 5 minuta. Dje thanë nuk paraqitet. Qendrim variabël. Vendimi shkelje e rëndë çka përbën përgjegjësi të madhe për gjykatësen.

Do presim vendimin nesër në orën 09:00..

Mungesa e gjykatës i bën prokurorët të vijnë si në bar-kafe.

Nuk ka barazi palësh në gjykim

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts