I shoqëruar nga bashkëshortja, kryeministri Rama homazhe në nder të Ismail Kadaresë

i shoqeruar nga bashkeshortja kryeministri rama homazhe ne nder te ismail kadarese
i shoqeruar nga bashkeshortja kryeministri rama homazhe ne nder te ismail kadarese

Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar homazheve në nder të shkrimtarit të njohur, Ismail Kadare. Rama shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Linda Rama.

Në shenjë nderimi, Rama u përkul para arkëmortit ku qëndron trupi i pajetë i shkrimtarit me famë botërore, ndërsa la dhe një shënim në librin e kujtimeve.

Ndërkohë, në të njëjtën kohë, në homazhe i pranishëm ishte dhe presidenti Bajram Begaj.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts