I shpëtuan tmerreve të luftës ruse, Princi Charles viziton qendrën e refugjatëve ukrainas në Rumani

Princi Charles ka realizuar një vizitë në një qendër ku janë të vendosur refugjatët ukrainas në Rumani.

Princi Charles ka biseduar me ukrainasit, ndërsa është njohur edhe me vështirësitë e tyre dhe tmerret e përjetuara si pasojë e luftës ruse në vendin e tyre.

Ditët e fundit numri i refugjatëve të ardhur nga Ukraina ka qenë në rritje.

Rumania ka mirëpritur një numër të lartë të refugjatëve. Sipas të dhënave nga Agjencia e OKB-së për Refugjatët ka thënë se që nga 24 maji, rreth 972, 203 refugjatë ukrainas kanë mbërritur në Rumani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.