“I talentuar, por impulsiv”, Putini tregon dallimet që i sheh mes Bidenit e Trumpit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në një intervistë televizive ka treguar dallimet mes Joe Biden dhe ish-presidentit të SHBA-ve Donald Trump.

Komenti në fjalë vjen pasi dy presidentët do të takohen më 16 qershor në Gjenevë. Shtëpia e Bardhë ka thënë se Bideni gjatë këtij takimi do të prekë temat si sulmet kibernetike që dyshohet se vijnë nga Moska, agresionin e Rusisë ndaj Ukrainës, burgosjen e disidentëve dhe çështje të tjera që i kanë tensionuar marrëdhëniet.

“Ne kemi një marrëdhënie dypalëshe që është përkeqësuar deri në pikën më të ulët viteve të fundit”, tha kreu i Kremlinit në një pjesë të intervistës për televizionin NBC. Ai tha se ish-presidenti amerikan ka qenë “individ i jashtëzakonshëm, individ i talentuar, por impulsiv”, ndërsa, sipas tij, presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, është ndryshe në mënyrë drastike nga Trumpi, shkruan The Guardian.

“Është shpresa ime e madhe që po, janë disa përparësi, disa mangësi, por nuk do të ketë lëvizje të bazuara në impuls në emër të presidentit të tanishëm të ShBA-së”, tha Putini në intervistën për televizionin amerikan.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.