I vaksinuar me dozën e parë të Astra Zeneca në fillim të majit, Kryeministri i Luksemburgut diagnostikohet me koronavirus

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, doli pozitiv me koronavirus, njoftoi zyra e tij.

Deklarata vjen pasi Bettel, javën e kaluar, mori pjesë në një samit të Bashkimit Evropian, së bashku me udhëheqës të tjerë të bllokut.

Në deklaratë, megjithatë, thuhet se asnjëri nga 26 udhëheqësit e tjerë të BE-së, nuk konsiderohet rast kontakti.

Bettel, 48 vjeç, raportohet se ka simptoma të lehta, përfshirë ethe dhe dhimbje koke. Ai planifikon të qëndrojë në shtëpi për dhjetë ditë dhe të vazhdojë punën.

Bettel ka marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit, në fillim të majit.

Ai ka folur në samitin e BE-së, javën e kaluar, për betejat e tij personale për t’u pranuar si homoseksual, teksa ka kritikuar ashpër Hungarinë për miratimin e ligjeve kundër këtij komuniteti.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.