I vetëm në betejë: Aleati i Navalnyt sfidon pushtetin rus

Anatoly Nogovitsyn është mbase politikani i vetëm i lidhur ngushtë me udhëheqësin e burgosur të opozitës ruse, Aleksei Navalny, të cilin autoritetet në Rusi e kanë lejuar të garojë për një vend në parlament, në zgjedhjet që pritet të mbahen ndërmjet 17 dhe 19 shtatorit të sivjetmë.

Më shumë se gjysma e koordinatorëve politikë të Navalnyt nëpër Rusi kanë ikur nga vendi, për shkak të kërcënimeve për padi penale për angazhimin e tyre politik.

Nogovitsyn thotë se ka shtypur një përpjekje për ta hequr atë nga fletëvotimet, duke kërcënuar se do të hynte në grevë urie.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *